چرا باید از مکمل های ویتامین E استفاده کنیم

ویتامین E یک ویتامین محلول در چربی است، این ویتامین خواص فوق العاده ای برای بدن ما داشته که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

تاثیر بر هورمون های زنانه

امروزه یکی از مشکلاتی که بانوان جامعه با آن روبه رو هستند؛ بهم ریختگی هورمون های بدن آن ها بوده که این افراد را با مشکلات متعددی از جمله اضافه وزن روبه رو می کند. یکی از فواید مصرف ویتامین E تاثیر بر هورمون های زنانه و تنظیم آن ها در بدن بانوان است. این ویتامین از اضافه وزن ناشی از تغییرات هورمونی جلوگیری کرده و موجب راحتی سندروم پیش از قاعدگی خواهد شد. همچنین از بوجود آمدن علائم بهم ریختگی هورمونی از جمله: ریزش مو، تغییرات پوستی، بهم ریختگی زمان قاعدگی، رویش موهای زائد و… جلوگیریجلوگیری خواهد کرد.
ویتامین ای می تواند تاثیرات مثبتی بر از بین رفتن کیست های تخمدانی داشته باشد.

ویتامین E

کیست سینه

بوجود آمدن کیست های سینه یکی از رایج ترین مشکلاتی است که برای بانوان پیش خواهد آمد. پزشکان در این مواقع مصرف ویتامین ای را به بانوان توصیه می کنند. این ویتامین نتنها موجب از بین رفتن کیست های سینه می شود، بلکه می تواند از بوجود آمدن آن ها جلوگیری کند.

یائسگی

با افزایش سن و قرار گرفتن بانوان در دوران یائسگی مشکلات زیادی از جمله: گر گرفتگی موجب آزار آن ها خواهد شد. اما مصرف مداوم و منظم ویتامین e می تواند موجب کاهش علائم یائسگی شده و از گر گرفتگی و استرس های بوجود آمده در این دوران جلوگیری کند.

پوست و مو

یکی از بیشترین کاربرد های ویتامین ای در زمینه پوست و مو است. این ویتامین موجب تحریک تولید کلاژن(مهم ترین پروتئین ساختمان پوست و مو) شده و بدین ترتیب به جوانسازی پوست و جلوگیری از بوجود آمدن علائم پیری کمک شایانی می کند.
ویتامین ای با کمک به تولید کلاژن موجب افزایش انعطاف پذیری پوست شما شده و مانع کشیدگی و در نهایت چین و چروک آن می شود.
اگر این ویتامین معجزه گر را بطور صحیح مورد استفاده قرار دهید به رفع آکنه و جوش صورت شما نیز کمک فراوانی خواهد کرد.
کنار هم قرار گرفتن این ویتامین و ویتامین سی می تواند به رفع رد زخم و جای جوش های صورت شما کمک کند.
شما با مصرف مواد خوراکی دارای ویتامین ای مانند: کدو حلوایی، میگو، قزل آلا، فلفل قرمز، اسفناج، جوانه گندم و یا استفاده از یک مکمل قوی و با کیفیت می توانید به پاکسازی پوست خود از هر گونه سمومی کمک کنید که این پاکسازی به سلامت پوست شما کمک فراوانی کرده و می تواند موجب درخشش و شفافیت پوست شما شود.

ترک های بارداری

یکی از پر طرفدار ترین فواید استفاده از ویتامین E کمک به رفع ترک های پوستی ناشی از بارداری و یا اضافه وزن است.

آفتاب سوختگی

این ویتامین محلول در چربی اگر به روش درستی مصرف شود می تواند به روند رفع آفتاب سوختگی پوست شما تسریع بخشیده و آن را ترمیم کند.

رادیکال های آزاد

ویتامین ای موجب خنثی شدن رادیکال های آزاد موجود در بدن ما می شود. وجود این رادیکال های آزاد می تواند موجب پیری و تخریب سلول های بدن ما شود و زیبایی و جوانی ما را زیر سوال ببرد.

حفظ سلامت مو

یکی از ویتامین که موجب حفظ سلامت و شادابی موهای شما می شود ویتامینe است. این ویتامین با افزایش خونرسانی و گردش خون در پوست سر شما موجب نرمی و لطافت پوست سر شده و از خشکی و پوسته پوسته شدن آن جلوگیری می کند.
این ویتامین می تواند به تغذیه مو های شما کمک کرده و با تقویت ریشه و تار موهای شما از ریزش آن ها جلوگیری کند.

موخوره

ویتامین ای می تواند موجب جلوگیری از بوجود آمدن مو خوره شده و زیبایی موهای شما را حفظ کند.

ویتامین E

رفع شکنندگی ناخن

استفاده از مکمل های ویتامین ای موجب رفع نرمی و شکنندگی ناخن های شما شده و به شما کمک می کند بتوانید ناخن های خود را بلند کرده و از زیبایی آن ها لذت ببرید.

تقویت سیستم ایمنی

ویتامین ای خاصیت آنتی اکسیدانی داشته و قوی تر از سایر آنتی اکسیدان های موجود در بدن ما عمل می کند.
این ویتامین با خاصیت آنتی اکسیدانی خود می تواند به تقسیم سلولی کمک کرده و از بوجود آمدن سلول های مریض و سرطانی جلوگیری کند.
یکی از فواید مصرف این ویتامین خنثی شدن رادیکال های آزاد موجود در بدن ما است. وجود این رادیکال ها می تواند موجب بوجود آمدن سلول های سرطانی و ابتلا ما به سرطان های مختلفی شود.

قلب و عروق

با مصرف ویتامین e رگ های خونی گشاد می شود، این روند از بالا رفتن فشار خون جلوگیری کرده و مانع لخته شدن خون در رگ ها و عروق خونی بدن ما و در نهایت ایجاد سکته های قلبی می شود.

آلزایمر

از دیگر مزایای استفاده از ویتامین ای می توان به کند کردن روند پیشروی بیماری آلزایمر و از دست رفتن حافظه افراد اشاره کرد.

کاهش وزن

ما به افرادی که می خواهند کاهش وزن را تجربه کنند، مصرف ویتامین ای را توصیه می کنیم. این ویتامین در کنار پیروی از یک رژیم غذایی سالم و ورزش می تواند تاثیر مثبتی در کاهش وزن شما داشته باشد.

کبد چرب

تمام سموم بدن در کبد ما انباشنه شده و موجب بیماری و چرب شدن کبد ما می شود. اما مصرف ویتامین ای به دلیل کمک به پاکسازی و از بین بردن کلسترول های اضافی موجود در بدن می تواند موجب درمان کبد چرب شده و بدین ترتیب از ابتلا ما به بیماری های مختلفی جلوگیری کند.

دیابت

پزشکان ویتامین ای را برای کنترل سطح قند خون و کلسترول افراد مبتلا به دیابت نوع 1 توصیه می کند. این ویتامین محلول در چربی در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های کلیوی و بینایی نیز توصیه می شود.

بهترین زمان برای مصرف ویتامین ای

ویتامین ای محلول در چربی است به همین دلیل توصیه می شود این ویتامین را پس از مصرف وعده های غذایی اصلی مانند ناهار و شام میل کنید.
توجه داشته باشید که مصرف بیش از حد ویتامین ای می تواند موجب مسمومیت و بوجود آمدن عارضه های زیادی از جمله عارضه های پوستی شود.