مولتی ویتامین را بشناسید.

مولتی ویتامین ها ترکیبی از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن است که مصرف مداوم و منظم آن می تواند کمبود های تغذیه ای بدن شما را رفع کند.
بدن ما به طور طبیعی و برای ادامه حیات خود به ویتامین ها و مواد معدنی زیادی نیاز دارد که می تواند بسیاری از آن ها را از طریق مواد خوراکی تامین کند؛ اما بدن انسان قادر به تولید و ذخیره تمام ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز خود نبوده و برای رفع این نیاز به یک مولتی ویتامین با کیفیت و مرغوب نیازمند است. مصرف مولتی ویتامین به دلیل تامین کمبود های تغذیه ای بدن انسان به تمام افراد جامعه در تمام رده های سنی توصیه می شود.
این محصول به شکل های مختلفی از جمله: شربت، قرص، کپسول آدامس های جویدنی و غیره تولید شده که شما می توانید با توجه به تمایل خود یکی از آن ها را انتخاب کنید.

فواید مصرف روزانه مولتی ویتامین

چرا مولتی ویتامین مصرف کنیم؟

ما با داشتن یک تغذیه ساده نمی توانیم تمام نیاز های بدن خود را تامین کنیم از این رو در تمام رده های سنی به مصرف یک مولتی ویتامین نیازمند هستیم.
زمانی که تمام نیاز های بدن خود را تامین می کنید، در واقع قدم بزرگی در راستای حفظ سلامت و تقویت سیستم ایمنی خود برداشته اید.

کمک به سم زدایی بدن

مصرف مولتی ویتامین ها به دلیل کنار هم قرار گرفتن تمام نیاز های بدن و تامین همزمان آن ها می تواند کمک بزرگی به سم زدایی بدن کند. سم زدایی از مسمومیت و ابتلا شما به بیماری های مختلف جلوگیری کرده و می تواند موجب افزایش عمر شما شود.
همانطور که میدانید تمام سموم بدن در کبد جمع شده و اگر به فکر حذف این سموم از کبد خود نباشید، کبد شما خیلی زود سلامت خود را از دست می دهد. مصرف منظم یک مولتی ویتامین با کیفیت می تواند به حذف سموم از کبد شما کمک بزرگی کرده و سلامت آن را تضمین کند. بیمار بودن کبد به دلیل تجمع سموم بدن تاثیر منفی در زیبایی و درخشش پوست و مو شما خواهد داشت.

جبران کمبود بدن

مصرف مولتی ویتامین ها به تمام افراد توصیه می شود، اما افرادی مانند: ورزشکاران، گیاهخواران، زنان شیرده، بانوان باردار و سالمندان احتیاج بیشتری به این محصول دارند.
بانوانی که در سنین بالا قصد باروری دارند می توانند با صرف یک مولتی ویتامین باکیفیت آمادگی بدن خود را بالا برده و زودتر به خواسته خود برسند.
زمانی که باردار می شوید بدن شما برای رشد و تکامل بهتر جنین و تامین بدن شما نیاز بیشتری به ویتامین ها و مواد معدنی دارد. این نیاز بطور طبیعی از مواد خوراکی مصرفی شما تامین نشده و فقط یک مولتی ویتامین کامل می تواند نیاز بدن شما را رفع کند.
اکثر مولتی ویتامین ها علاوه بر تامین ویتامین و مواد معدنی می توانند مواد مغذی و کمیاب مورد نیاز بدن شما را نیز تامین کنند در نتیجه سیستم ایمنی بدن شما تقویت شده و از ابتلا شما به بیماری های مختلف جلوگیری می کند.
زمانی که با داشتن یک سیستم ایمنی قوی دچار بیماری شوید به سرعت دوران نقاهت خود را طی کرده و سلامتی خود را باز می یابید.

فواید مصرف روزانه مولتی ویتامین

مولتی ویتامین و ورزش

ما مصرف مداوم مولتی ویتامین را به افرادی که روزانه تمرینات سخت ورزشی انجام می دهند به شدت توصیه می کنیم. افراد ورزشکار به دلیل انجام تمرینات سنگین روزانه بیش از سایر افراد به انرژی نیاز دارند؛ مصرف یک مولتی ویتامین کامل می تواند موجب افزایش انرژی آن ها شده و از خستگی این افراد جلوگیری کند.
مصرف این محصول به قدرت ماهیچه ها و عضلات ورزشکاران کمک کرده و از تحلیل عضلات این افراد تا حد زیادی جلوگیری می کند.

مولتی ویتامین و رژیم غذایی

افرادی که از رژیم غذایی خاصی مانند گیاهخواری پیروی می کنند نمی توانند تمام نیاز های بدن خود را بطور کامل برطرف کنند از این رو مصرف مولتی ویتامین به صورت روزانه می تواند تاثیر بسزایی در سلامتی این افراد داشته باشد.
همچنین افرادی که رژیم غذایی دارند به دلیل تامین نشدن همه ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدنشان به سرعت شادابی پوست خود را از دست می دهند، اما مصرف این محصول منحصر بفرد به دلیل تامین ویتامین C و E می تواند شادابی آن ها را حفظ کند.

رادیکال های آزاد

مصرف مولتی ویتامین ها موجب خنثی سازی رادیکال های آزاد موجود در بدن شما می شود. وجود این رادیکال ها می تواند موجب پیری زودرس، ابتلا شما به بیماری ها و انواع سرطان ها شود.

کاهش استرس

ویتامین D موجود در مولتی ویتامین یکی از ضروری ترین ویتامین های مورد نیاز بدن است که تامین آن موجب کاهش استرس و اضطراب شما شده و در بهبود خلق و خو یتان تاثیر بسزایی دارد.

فواید مصرف روزانه مولتی ویتامین

پوست و مو

ویتامین E موجود در این محصول معجزه گر می تواند موجب جوانسازی پوست شما شده و از پیری زودرس آن جلوگیری کند. این ویتامین با افزایش انعطاف پذیری پوست شما از کشیدگی و ایجاد چین و چروک آن جلوگیری می کند.

ویتامین C

ویتامین C جز نیاز های ضروری بدن ما است، اما بدن انسان توانایی تولید و ذخیره این ویتامین را نداشته و برای تامین آن به یک مکمل قوی نیازمند است.
این ویتامین موجب درخشندگی پوست شما شده و می تواند لک های پوستی شما را کاهش دهد.
ویتامین سی نقش اساسی در تقویت سیستم ایمنی شما و جلوگیری از ابتلای سما به بیماری های مزمن از جمله سرماخوردگی و آنفولانزا می شود.

دیابت

افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند جذب ناچیزی در ویتامین های محلول در آب خواهند داشت. از این رو مصرف یک مولتی ویتامین با کیفیت می تواند از عوارض این بیماری در این افراد بشدت کاسته و نیاز بدن آن ها را تامین کند.

بهترین زمان برای مصرف مولتی ویتامین

اگر قصد مصرف مولتی ویتامین دارید بهتر است این محصول را پس از میل کردن یک وعده غذایی مصرف کنید تا جذب بهتری از این محصول اتفاق بیفتد.