کرم آبرسانی چیست؟؟ مناسب چه کسانی است؟

کرم آبرسان چیست؟کرم آبرسان کرمی است که رطوبت از دست رفته‌ی پوست را از محیط و هوا جذب کرده و از بروز خشکی پوست و کم آبی آن جلوگیری می‌کند. فرمولاسیون جادویی کرم‌های آبرسان شامل مواردی همچون گلیسیرین، اسید هیالورونیک، سدیم لاکتات، هومکتانت‌ها، آلوئه ورا، عسل است. به طور معمول کرم‌های آبرسان حاوی ترکیباتی هستند که جاذب رطوبت هستند. به این معنا که رطوبت را از هوا یا لایه‌های زیرین پوست جذب کرده و به سلول‌های پوست در لایه‌های بالایی می‌رسانند و موجب برطرف شدن کم‌آبی پوست و نرمی و لطافت پوست می‌شوند.

  کرم آبرسانی

دلایل مختلفی منجر به خشکی و هیدراته شدن پوست می‌شود که برخی از این موارد عبارتند از:

ژنتیک فرد
استفاده نامناسب از شوینده‌ها توسط فرد
از دست دادن ۳۰ درصد آب و چربی پوست

کرم آبرسانی

فواید کرم آبرسان

فواید کرم آبرسان شامل موارد زیر است که عبارتند از:

استفاده منظم از کرم آبرسان تقویت پوست را به دنبال دارد.
ترکیبات جادویی کرم آبرسان باعث حفظ آب لایه اپیدرم پوست می‌شود.
در صورتی که از کرم آبرسان به صورت منظم استفاده شود، شفافیت پوست و کمرنگ شدن لکه‌های پوستی را در پی دارد.
کرم آبرسان با جذب آب و رطوبت محیط و هوا موجب منبسط و حجیم شدن سلول‌های پوستی شده و در نتیجه موجب جوان سازی پوست شما می‌شود.
کرم آبرسان با کنترل PH از بروز جوش و آکنه جلوگیری می‌کند.
کرم آبرسان به عنوان یک سد محافظتی از پوست در برابر عوامل مخربی همچون آلودگی، باکتری، کپک محافظت می‌کند.
استفاده از آبرسان‌ها محدودیت سنی ندارد و افراد بعد از ۳۰ سالگی برای تنظیم رطوبت پوستی و پیشگیری از چین و چروک‌های پوستی بایستی از کرم آبرسان استفاده کنند.

کرم آبرسانی

کرم آبرسان مناسب چه کسانی است؟

هر فردی که پوست کم آب و خشکی دارد بایستی به سراغ سرم و یا کرم آبرسان برود. چون افرادی که پوست کم آب و یا دهیدراته‌ای دارند با پوست شکنده‌تر و آسیب‌پذیرتری دارند. حتی ممکن است با مواردی همچون کدر به نظر رسیدن پوست، خارش، چین و چروک‌های سطحی زیاد، چشم‌های گود افتاده مواجه شوند. این افراد برای حفظ شادابی، نرمی، درخشندگی پوست بایستی از کرم آبرسان استفاده کنند. در صورتی که پوست رطوبت از دست دهد، در سطح آن چین و چروک‌هایی ایجاد می‌شود که برای هر فردی ناخوشایند است.
همانطور که اشاره شد، کرم آبرسان مختص پوست‌های کم آب است. علاوه بر افرادی که پوست خشکی دارند حتی افراد با پوست‌های چرب نیز بایستی برای تامین رطوبت مورد نیاز سلول‌های پوستی از استفاده از این کرم‌ها غافل نشوند. همچنین توجه به این نکته نیز ضروری است که افراد با پوست چرب بایستی از کرم آبرسانی استفاده کنند که ضد آکنه باشد تا منافذ پوستی بزرگ‌‌تر نشوند. بنابراین به صورت روتین تمامی افراد با هر نوع تیپ پوستی بایستی از آبرسان‌ها برای مراقبت و محافظت و سلامتی پوست استفاده کنند.
کرم آبرسان برای تمامی افراد مناسب نیست. به طور مثال کسانی که پوست خشک دارند بهتر است کرم‌های مرطوب کننده را جایگزین کرم آبرسان کنند تا رطوبت پوست آن‌ها حفظ گردد و از دست نرود.