فواید مصرف روزانه ویتامین C

ویتامین C یکی از ضروری ترین ویتامین های مورد نیاز بدن انسان است، اما بدن ما توانایی تولید و ذخیره این ویتامین را نداشته و برای رفع نیاز خود به یک مکمل قوی و با کیفیت نیازمند است.
مصرف مداوم و منظم ویتامین سی فواید زیادی برای بدن ما دارد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.


فواید مصرف روزانه ویتامین C

مصرف ویتامین سی و سلامت پوست و مو

مصرف ویتامین C موجب تولید و ترشح بیشتر کلاژن در بدن ما می شود. کلاژن مهم ترین پروتئین ساختمان پوست و مو است که تولید آن با افزایش سن کاهش یافته و موجب دیده شدن علائم پیری از جمله چین و چروک ها می شود. ویتامین سی با کلاژن سازی به جوانسازی پوست شما کمک شایانی کرده و با افزایش انعطاف پذیری پوست از ایجاد چین و چروک ها جلوگیری می کند.
این ویتامین موجب تسریع در روند بهبود زخم های پوستی شما شده و با تقویت پوست شما می تواند از ایجاد عفونت ها و بیماری های پوستی فراوانی جلوگیری کند.
این مکمل به رفع لکه های پوستی شما کمک کرده و پس از گذشت زمان محدودی از مصرف آن شفافیت و درخشش فوق العاده ای را برای شما به ارمغان خواهد آورد.
مصرف این ویتامین نه تنها به سلامت پوست شما کمک می کند، بلکه موجب تقویت فولیکول های موهای سر شما شده و از ریزش آن ها جلوگیری می کند.
یکی از نشانه های کمبود ویتامین C خشکی مو های است که موجب بوجود آمدن شوره سر می شود. مصرف ویتامین سی به رفع و بهبود شوره سر کمک کرده و موهای شما را شاداب و براق می کند.

تقویت سیستم ایمنی

از مهم ترین فواید مصرف ویتامین C می توان به تقویت سیستم ایمنی اشاره کرد. این ویتامین با تقویت سیستم ایمنی بدن از ابتلا شما به بیماری های مختلف از جمله سرما خوردگی و آنفولانزا جلوگیری می کند.
این ویتامین یکی از آنتی اکسیدان های قوی موجود در بدن ما بوده که می تواند به راحتی رادیکال های آزاد موجود در بدن ما را از بین ببرد. وجود رادیکال های آزاد در بدن ما موجب پیری زودرس، سفید شدن موهای سر، ایجاد چین و چروک و بوجود آمدن سلول های سرطانی می شود.

سلامت قلب با مصرف Vitamin C

زمانی که برای تامین ویتامین سی مورد نیاز بدن خود از یک مکمل با کیفیت استفاده می کنید قدم بزرگی در راستای حفظ سلامتی قلب خود برداشته اید.
این ویتامین موجب کاهش کلسترول خون شده و ادامه پیدا کردن این فرایند از
گرفتگی رگ های خونی شما و در نتیجه سکته قلبی جلوگیری می کند.
از دیگر مزیت های ویتامین c می توان به کاهش فشار خون و جلوگیری از سکته های مغزی اشاره کرد.

دیابت

افرادی که به دیابت نوع 2 مبتلا هستند می توانند با مصرف این ویتامین قند خون خود را در حد نرمال نگه داشته و از ٱسیب های ناشی از دیابت جلوگیری کنند.

کاهش استرس

با انجام تحقیقات زیادی روی افراد دارای ناراحتی های روحی و دانش آموزان دارای استرس ثابت شده است Vitamin C می تواند تاثیر فوق العاده ای بر بهبود خلق و خو و کاهش استرس و اضطراب داشته باشد.

کاهش آلرژی

مصرف مقدار کافی و به اندازه ویتامین سی به دلیل کاهش هیستامین می تواند جایگزین ویژه ای برای قرص های ضد حساسیت بوده و از ایجاد حساسیت و آلرژی شما جلوگیری کند.

فواید مصرف روزانه ویتامین C
سلول های سرطانی

از آنجایی که این ویتامین خاصیت آنتی اکسیدانی دارد؛ در جلوگیری از بوجود آمدن سلول های سرطانی بسیار مفید بوده و می تواند سلامت یک تقسیم سلولی سالم را بدنبال داشته باشد. مداومت در مصرف این ویتامین موجب جلوگیری از ابتلا فرد به سرطان های پروستات و روده بزرگ شود.

تورم و درد های مفصلی

مصرف ویتامین سی به دلیل کمک به تولید کلاژن در حفظ سلامت مفاصل و استخوان های بدن ما بسیار حائزه اهمیت است. این ویتامین میتواند خشکی بین مفاصل شما را از بین برده و با حفظ توده استخوانی شما از تورم و درد های مفصلی شما بکاهد.
ویتامین سی به واسطه کمک به تولید کلاژن می تواند از درد های استخوانی همچنین ابتلا شما به پوکی استخوان جلوگیری کند.

سلامت چشم

مصرف یکی از مکمل های ویتامین سی به سلامت چشم های شما نیز کمک بزرگی کرده و از ابتلا آن ها به آب مروارید جلوگیری می کند.

عوارض کمبود ویتامین سی در بدن

اگر از اتمام این ویتامین محلول در آب در بدن ما 4 هفته بگذرد، بدن ما دچار عوارض و نشانه هایی از جمله:
خونریزی لثه( اولین نشانه کمبود ویتامین سی)
خونریزی بینی
خشکی پوست
خشکی مو
ضعف سیستم ایمنی
تورم مفاصل
اضافه وزن
افزایش کلسترول
افزایش فشار خون

سخن پایانی

شما می توانید با تهیه یکی از باکیفیت ترین مکمل های ویتامین C موجود در بازار و مصرف مداوم و منظم آن کمک بزرگی به سلامتی بدن خود کرده و از ایجاد عوارض کمبود این ویتامین جلوگیری کنید.